Basın Bülteni Örneği

İzmir Social Ayrıcalıkları İle Firmanızı Bir Adım Öne Taşıyın

Günümüzde internetin yaygınlaşması ve milyonlarca kişi tarafından her gün sürekli olarak kullanılması, firmaların da birçok konuda farklı girişimde bulunmalarına neden olmuştur. Firmalar hangi alanda hizmet veriyorsa ya da üretim yapıyorsa artık internet siteleri üzerinden, çok daha geniş müşteri kitlelerine ulaşmaktadır. Birkaç sene öncesine kadar bir web sitesi kurmak ve hazırlanan web sitesi üzerinden farklı konulardaki birçok hizmeti verebilmek bir hayal iken, günümüzde çok küçük ölçekli işletmeler bile müşterilerine yirmi dört saat hizmet vermek, daha geniş müşteri kitlesine ulaşmak ve daha kolay kazanç sağlamak için web sitesi kurmakta ve çalıştırmaktadır. Ayrıca sosyal medya hesap yönetimi sayesinde de firmalar günümüzde çok daha başarı sağlamaktadır.

Web Tasarım Hizmetleri

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi, hizmet verilen internet sitesinin her zaman güncel olmasıdır. Çünkü internet sitelerini ziyaret eden kullanıcılar güncel olmayan bilgileri fark ettikleri zaman o siteden faydalanamayacaklarını düşünürler ve siteyi terk ederler. Peki, bu konuda ne yapılması gerekiyor. Herhangi bir sektör hakkında hizmet veren internet sitelerini güncel tutmanın en doğru yollarından birisi siteye sürekli olarak özgün içerik eklemektir. İzmir Social, başta sosyal medya yönetimi, web tasarımı, web yazılımı ve özgün içerik hazırlama olmak üzere birçok konuda müşterilerine profesyonel destek olan bir firma olarak hizmet veriyor. Sizlerde yukarıda bahsedildiği gibi işletmenizin başarısı için belirtilen kriterlere önem veriyorsanız, tüm bu konulardaki yetkiyi İzmir Social firmasına bırakabilir ve rahat bir şekilde firmanızla ilgilenebilirsiniz.

Özgün İçeriklerin Firmanız İçin Önemi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de arama motoru olarak yaygın bir şekilde Google kullanılıyor. Birçok internet kullanıcısı herhangi bir konuda hizmet almak ya da bilgi almak için Google arama motorunu faydalanmaktadır. Bu yüzden firmaların da daha fazla kişiye ulaşması ve sürekli olarak güncel olması için sitelerine devamlı farklı makaleler yüklemesi gerekiyor. İzmir Social bu konuda uzun yıllardan bu yana sektörde önemli bir konuma gelmiş lider isimlerden bir tanesi olarak aklınıza gelebilecek her konuda özgün içerik temini sağlıyor. Firmanın makale temini konusunda müşterilerine sağladığı birçok özellik bulunuyor elbette. Uzman yazar kadrosu tarafından özel olarak hazırlanan içeriklerin tamamı son derece kaliteli olduğu için bu konuda ihtiyaç sahibi olan tüm firmalar rahatlıkla İzmir Social firmasını tercih edebilirler. Firmanın bugüne kadar özgün içerik ve makale konusunda hizmet verdiği referans firmalar hakkında bilgi almak isterseniz İzmir Social internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Hizmeti

İnternet sitelerinin Google arama motorunda daha üst sıralarda olması ve web sitelerinin daha çok ziyaretçi tarafından ziyaret edilmesi için gerekli olan özgün makalelerin yazılması oldukça zor bir iştir. Bu nedenle de bu konuda bilgi sahibi olan, uzman yazarlar tarafından içeriklerin hazırlanması gerekir. İzmir Social, bu konuda deneyimli uzman yazar kadrosu ile müşterilerine her zaman son derece kaliteli ve konunun amacına uygun içerikler hazırlayarak firmaların başarılı olmalarına büyük katkı sağlamaktadır.

Makale Deyip Geçmeyin

Senelerdir bu sektörde hizmet veren İzmir Social, makale hizmeti hakkında sürekli olarak farklı kampanyalar düzenlediği için, bu konuda tamamen özgün olarak yazılmış makalelere ihtiyaç duyan firmalar ve işletmeler çok ekonomik ücretlerden yararlanarak istedikleri içeriklere sahip olabilmektedir. Kısacası şahsınıza ya da işletmenize ait olan internet sitelerinin arama motorlarında sürekli olarak üst sıralarda olmasını istiyor ve bunun için devamlı özgün makalelere ihtiyaç duyuyorsanız sizlerde yüzlerce referans müşteri kitlesi gibi İzmir Social firması ile iletişime geçebilir ve çok uygun ücretlerden yararlanarak ihtiyacınız olan özgün makalelere sahip olabilirsiniz.

  Hizmet Detayları

Tanıtım Yazısı Örneği

Dekorasyon Konusunda Güvenebileceğiniz Adres

Bilindiği gibi yaşam alanlarının en uygun ve en verimli bir şekilde kullanılabilmesi için estetik açıdan düzenlenmesi dekorasyon kelimesinin karşılığıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu konuya özen gösteren ve yaşam alanlarını buna göre düzenleyen çok sayıda kişi bulunuyor. Bu konuda neler yapacağını bilen kişiler rahatlıkla akıllarına gelen fikirleri ya da alışılagelmiş fikirleri yapılarında uygulayabilirler. Ancak herhangi bir fikri olmayan ve salonunu, oturma odasını ve yatak odasını nasıl daha etkin bir şekilde yerleştiririm diyen kişilere çeşitli fikirler ile yardımcı olan birçok kaynak bulunuyor. Özellikle de internetin gelişmesi ile birlikte bu konuda hizmet veren çok sayıda internet sitesinin olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken konu bu siteler arasında hangilerinin tercih edilebileceği, daha doğrusu hangi sitelerin fikirlerine güvenip hareket edileceğidir.

Dekorasyon Fikirleri

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı dekorasyon fikirleri konusunda hizmet alınacağı zaman mutlaka bu konuda uzman olan siteleri tercih etmek gerekmektedir. Aksi halde daha güzel ve verimli bir yaşam alanı için dikkate alınan ve uygulanan öneriler insanları daha zor duruma düşürebilir. Bu konuda uzun yıllardan bu yana hizmet veren sitelerden bir tanesi de Dekoist internet sitesidir. Farklı fikirlerle yaşam alanlarını daha farklı ve güzel bir duruma getirmek isteyen kişiler istedikleri zaman siteyi ziyaret ederek bu konuda profesyonel destek alabilir. Sitenin avantajlarından yararlanmak ve farklı fikirler hakkında bilgi sahibi olmak için internet bağlantısı olan bilgisayar ya da mobil cihaz yeterlidir.

Dekorasyon ve Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler

Uzun zamandan bu yana hizmet veren dekorasyon sitesi üzerinde yapılarda uygulanabilecek onlarca farklı fikri ve hayatınızı kolaylaştıracak pratik çözümleri bulabilirsiniz. Binlerce takipçisi olan internet sitesini günün her saati rahatlıkla ziyaret edebilir ve farklı konularda ilginç öneriler hakkında bilgi alabilirsiniz. Sitenin kullanımı da oldukça basit olduğundan dolayı kullanıcılar aradıkları fikirlere rahatlıkla ulaşabilmektedir. Sitenin üst kısmında yer alan salon, bahçe, banyo, çocuk odası ve mutfak gibi kategoriler üzerinden de, ana sayfanın sağ üst köşesindeki arama motoru üzerinden de sitedeki yüzlerce fikre ulaşmak mümkündür. Ayrıca sitenin avantajlarını yakından takip etmek ve yeni fikirler hakkında zaman kaybetmeden bilgi almak isterseniz de kayıt ol alanını kullanarak siteye üye olabilirsiniz.

  Hizmet Detayları

Ürün Açıklaması Örneği

Cybex Sirona M ( I Size ) 0-18 Kg Oto Koltuğu

Bebek oto koltuğu konusunda önemli isimlerden birisi olan Cybex Sirona'nın farklı özelliklere sahip ürünlerinden birisi de Cybex Sirona M (I Size) ürünüdür. Ebeveynlerin bebeklerini güvenli bir şekilde araçlarında taşımalarına olanak tanıyan oto koltuğunun en önemli özellikleri arasında, çıkarılan yeni yönetmelik gereği çift yönlü olma özelliğine sahip olması yer almaktadır. Herhangi bir kaza anında bebeklerin arka koltukta arkalarını dönerek oturuyor olması bebeklerin zarar görme olasılıklarını azalttığı için Cybex Sirona'da bu üründe de koltuğun bahsedilen şekilde kolaylıkla bağlanabilmesine olanak tanıyor.

Cybex Sirona Özellikleri

Cybex Sirona sayesinde bebekler 105 cm boyuna erişene kadar, yani ortalama olarak 4 yaşına girene kadar koltuklarında rahat bir şekilde geriye dönük şekilde oturabiliyorlar. Koltuğun tek elle yatış özelliğine sahip olması sayesinde ebeveynler kısa sürede koltuğun pozisyonunu değiştirebiliyorlar. Almanya'da tasarlanan ve 14 kilogram ağırlığına sahip olan Sirona M, entegre lineer, yani yan darbe koruyucu sistemi sayesinde de bebeklerin araca yandan gelebilecek bir darbe durumunda zarar görmemesi için oldukça önemli bir avantaj sağlamaktadır.

  Hizmet Detayları

Liste İçerik Örneği

En Yaratıcı 5 Ücretsiz Adobe Uygulaması

Bilgisayar kullanıcılarının çok yakından tanıdığı ve sürekli olarak yazılımlarından yararlandığı şirketlerden birisi şüphesiz Adobe'dir. Özellikle de bilgisayar yazılımı konusunda merakı olan ve farklı konularda üretken olma özelliğine sahip olan kişiler Adobe'nin farklı amaçlar için hazırlanan yazılımlarından devamlı olarak yararlanmaktadır. Creative Suit, Device Central, Captivate ve Fireworks Adobe'nin uzun yıllardan bu yana bu sektöre kattığı önemli yazılımlardan sadece birkaç tanesidir.

İçinde bulunduğumuz zamana kadar birçok bilgisayar kullanıcısı Adobe yazılımlarının ne kadar önemli ve faydalı olduğunun farkında olsa da bu yazılımları kullanma konusunda çok da girişken olamıyordu. Çünkü bu sektörde olan birçok yazılım gibi, Adobe yazılımları da fiyat olarak kullanıcılarının yüzünü güldürmüyordu. Ancak özellikle son zamanlarda Adobe'nin de farklı amaçlar için kullanılan ücretsiz yazılımlarının olduğunu belirtmek gerekiyor. Sizlerde bilgisayar kullanmayı seviyor ve kendinizi yazılım konusunda geliştirmek istiyorsanız Adobe'nin en yaratıcı 5 uygulamasından ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

1- Adobe Color

Adobe'nin bilgisayar meraklılarına ücretsiz olarak sunduğu yazılımlardan birisi Adobe Color uygulamasıdır. Amatör olarak tema oluşturmak isteyen kişilerin rahatlıkla kullanabileceği uygulama sayesinde farklı renk ve desenlerde tema oluşturulabilir. Uygulamanın en önemli özelliği ise renk yakalama konusunda sağladığı kolaylıktır. Tema oluşturmak için özenli bir şekilde yapılması gereken renk bulma işlemi, Adobe Color sayesinde otomatik olarak yapılabiliyor. Uygulama, web, Android ve İos platformlarından ücretsiz olarak indirilip rahatlıkla kullanılabiliyor.

2- Adobe Spark Suite

Web ve İos platformlarında ücretsiz olarak kullanılabilen Adobe Spark Suite uygulaması rahatlıkla video ve grafik oluşturmaya olanak tanıyan önemli yazılımlardan birisidir. Adobe'nin paket yazılımlarından birisi olan Adobe Spark Suite içerisinde Spark Video, Spark Post ve Spark Page uygulamaları bulunuyor. Görsel olarak doküman hazırlama konusunda herhangi bir bilgisi olmayan kullanıcılar bile bu paket sayesinde harika işler çıkarabilir.

3- Adobe Photoshop Fix

Photoshop Fix uygulaması sadece İos işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen ücretsiz Adobe yazılımlarından birisidir. Photoshop Fix uygulaması sayesinde mobil cihazların ön kamerasından yararlanılarak çekilen fotoğraflarda istenilen düzenlemeler ve değişiklikler kolaylıkla yapılabiliyor. Işık ve karartma gibi birbirinden farklı efektler ve çeşitli renklendirme araçları gibi fotoğraflarınızı oldukça eğlenceli bir duruma getirebilecek olan onlarca özellik Adobe Photoshop Fix sayesinde ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

4- Adobe CS2

Adobe'nin uzun yıllar öncesine dayanan önemli yazılımlarından birisi olan CS2, bilgisayar kullanıcılarının fotoğraflar üzerinde profesyonel olarak değişiklikler yapmasına olanak tanıyor. Adobe'nin bu yazılımından yararlanmak için üyelik ve kimlik doğrulaması işlemlerinin yapılması gerekiyor. GoLive, Acrobat 3D, Incopy CS2 ve Premier Pro 2 gibi kullanıcıların birçok düzenlemeyi rahatlıkla yapmalarına olanak tanıyan uygulamaların tamamı ve çok daha fazlası da CS2 içerisinde yer alıyor.

5- Photoshop Mix v2.0

Photoshop Mix v2.0, Adobe'nin fotoğraflar üzerinde düzenleme yapılmasına olanak tanıyan ücretsiz uygulamalarından birisidir. Uygulama sayesinde fotoğraflardaki istenen alanlar kesilip, farklı fotoğraflar içerisine kısa sürede yerleştirilebiliyor. Bunun dışında çeşitli özel efektler de uygulamanın özelliklerindendir. Uygulama Android ve İos cihazlar üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  Hizmet Detayları

Site İçerik Örneği

Hakkımızda Yazısı

İçinde bulunduğumuz zamanda firmaların yer aldıkları sektörde başarılı olabilmeleri için sadece ürün üretmeleri ya da hizmet vermeleri yeterli olmuyor. Firmaların gelişen teknolojiye ayak uydurmaları ve bu kapsamda markalarının ve verdikleri hizmetlerin daha geniş kitlelere ulaşabilmesinin yollarını aramaları gerekiyor. Günümüzde bu konuda atılabilecek en doğru adım şüphesiz sosyal medyadan yararlanmaktır. Sosyal medya üzerinden yayınlanan reklam ve içeriklerin geçerliliği geleneksel reklamcılık faaliyetlerine göre çok daha etkilidir. Bizler, İzmir Social olarak sosyal medya hesap yönetimi konusunda siz değerli müşterilerimize konusunda uzman olan çalışanlar tarafından profesyonel olarak destek veriyor ve firmanızı bu konuda bir adım daha ileriye taşıyarak başarınızın bir parçası olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Sosyal Medya Hizmetleri

Uzun yıllardan bu yana web uygulamaları alanında hizmet veren firmamız, gelişen teknoloji ve çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmak adına, 2013 yılının ortasından bu yana sadece web uygulamaları konusunda değil, sosyal medya hizmetleri konusunda da siz değerli müşterilerine profesyonel hizmet vermekte ve kalıcı çözümler üretmektedir.

Sosyal medya hesapları konusunda yeterli deneyiminiz yoksa, iş yükünden dolayı bu konuya çok fazla vakit ayıramıyorsanız ve sosyal medya üzerindeki tüm çalışmaların profesyonel bir kadro tarafından yapılmasını tercih ediyorsanız, sizlerde birçok kişi gibi rahatlıkla İzmir Social firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmanızın hizmet verdiği sektör hakkında ayrıntılı bir şekilde çalışmalar yürüten ekiplerimiz sizler için en doğru ve en uygun içerik konusunda da oldukça hassas davranmakta ve uzun süren incelemeler ve projeler sonucunda çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

İçerik Hizmetleri

İçerik hizmetleri konusunda yıllardır sektörde edindiğimiz tecrübelerimizi sizinle paylaşıyor ve daha önce hiç kullanılmayan, yeni olan farklı düşünceleri tamamen özgün olan metin ve grafiklerden yararlanarak harmanlayıp çok daha geniş kitlelerin firmanızdan haberdar olmasını sağlıyoruz. Sizler de bu konuda markanız ve firmanız için profesyonel destek almak için desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Social olarak bu sektörde yer aldığımız süre boyunca çok sayıda müşterimize farklı alanlarda profesyonel olarak destek olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Hizmet verdiğimiz çeşitli alanların tamamı firmanızın gelişmesine ve yapılan işin başarıya ulaşmasını sağlamak için oldukça önemli olduğu için, çalışanlarımızın tamamı bu konuya gereken hassasiyeti göstererek çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Firmamız bünyesinde Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter gibi milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesaplarının yönetimi yapılabildiği gibi, grafik tasarımı, web tasarımı ve farklı alanlarda uzman olan yazarlar tarafından tamamen özgün olarak hazırlanan makale temini konusunda da hizmet verildiğini belirtelim.

  Hizmet Detayları

Kategori Açıklaması Örneği

Tamindir Oyun Kategorisi

Bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcılarının ihtiyaç duyabilecekleri tüm programların ve yazılımların rahatlıkla indirilebilmesine olanak tanıyan firmamız, uzun yıllardan bu yana Tamindir internet sitesi üzerinden siz değerli ziyaretçilerimize hizmet vermektedir. Farklı platformlar için yüzlerce, binlerce uygulama ve yazılımı sitemizin ayrıcalıklarından yararlanarak indirebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği web sitemizin en çok tercih edilen kategorilerinden birisi de oyun kategorisidir. Oyun kategorisi sayesinde aklınıza gelebilecek birçok oyunu rahatlıkla bulabilir ve kısa sürede cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Oyun kategorisi içerisinde yer alan oyunlardan herhangi bir tanesini indirmek istediğiniz zaman yapmanız gereken tek şey, istediğiniz oyunun üzerine tıklayarak indir butonuna basmaktır. Sonrasında kısa sürede ihtiyaç duyduğunuz oyun cihazınıza inecektir. Oyun kategorisi içerisinde aranılan oyunları bulmak ise oldukça kolaydır. Sayfanın üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak ya da sol taraftaki oyun kategorilerini kullanarak istenilen oyun kısa sürede ve kolaylıkla bulunabiliyor.

Kategoriye Göre Seçip İndirme

Araba oyunları, simülasyon, çeşitli, spor, macera ve strateji başta olmak üzere onlarca kategori içerisinde yer alan yüzlerce oyun sitemizin ayrıcalıklarından yararlanılarak sorunsuz bir şekilde indirilebiliyor. Üstelik oyunlar hakkında bilmeniz gereken oyunun konusu, yapımcısı ve sistem gereksinimleri gibi bilgilerin tamamı da ilgili oyunun bulunduğu sayfada yer alıyor. Hem bilgisayar, hem mobil, hem de Xbox oyunlarını rahatlıkla indirebileceğiniz oyun kategorisinde sizlerde istediğiniz oyunu rahatlıkla indirebilir ve oyun oynamanın tadına varabilirsiniz.

Kategori Açıklaması Nasıl Yazılır?: https://icerikkraldir.com/kategori-aciklamasi/

  Hizmet Detayları

Blog İçerik Örneği

Koton 2016-2017 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Gerek bayanların, gerekse erkeklerin kişisel olarak önem verdiği konulardan birisi kıyafet seçimidir. Bu konuda oldukça fazla seçenek bulunuyor elbette, ancak birçok kişi kıyafet konusunda her zaman kendisine en yakışanı almak istiyor. Koton, uzun yıllardan bu yana müşterilerine farklı ve geniş ürün seçeneği ile profesyonel olarak destek olmaktadır. Koton, her sene olduğu gibi 2016 - 2017 Sonbahar Kış sezonu için de müşterilerinin hayran kalacağı yüzlerce tasarım ile sektöre girmeye hazırlanıyor. Koleksiyonları ile her zaman oldukça dikkat çeken Koton, bu sene de birbirinden farklı desen ve kumaşlardan yararlanarak ürettiği ürünleri müşterilerine sunuyor.

Koton 2016-2017 Sonbahar Kış Koleksiyonu Renkleri

Koton, 2016- 2017 Sonbahar kış sezonunda birbirinden farklı ve dikkat çekici renkler kullanmış. Özellikle toprak, taş, koyu mavi ve haki renkleri bu seneki koleksiyonun en çok kullanılan renklerinden olmuştur. Bohem bir havanın hakim olduğu Sonbahar kış koleksiyonunda dikkat çeken başka bir ayrıntı ise uçuşan ve yumuşak kumaşların yer alıyor olmasıdır. Ayrıca farklı desen ve modeldeki kürkler de koleksiyonun önemli parçalarındandır.

Birbirinden farklı parçalara sahip olan koleksiyonda oldukça önemli bir yer sahibi olan Koton Sonbahar kış koleksiyonu, adeta kilolu bayanların da istediği zaman çok şık olabileceğini kanıtlar niteliktedir. Büyük beden koleksiyonunu ifade eden bu parçalarda daha çok pelüş, ipek krepler ve kaşmire yakın olan örmeler kullanılmıştır. Kilolu olan, rahatlık ve şıklığı bir arada arayan kişiler Koton'un birbirinden farklı tasarımlarından yararlanarak gönüllerince giyinebilirler.

En Dikkat Çeken Parçalar

Bu seneki sezon içerisinde en çok dikkat çeken parçalar Ebru Şallı Loves Koton Sport koleksiyonu içerisinde yer alıyor. 3 farklı tema ve tam 58 parçadan oluşan bu koleksiyon, hem spor yapmak, hem de şıklığından ödün vermek isteyemeyen kişiler için oldukça önemli olacağa ve birçok kişi tarafından tercih edileceğe benziyor.

Eğer 60'lı yıllardaki kıyafetlerin günümüzde rahatlıkla bulunamadığını ve bu konuda zorlandığınızı düşünüyorsanız, 2016 - 2017 Sonbahar kış sezonunda Ole by Koton koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Turuncu, siyah, açık yeşil, kırmızı ve toz pembe gibi dikkat çeken renklerin kullanıldığı koleksiyonda trapez elbiseler, kısa retro paltolar ve evaze etekler bulunuyor.

  Hizmet Detayları

Uzun Blog İçerik Örneği

Diş Ağrısı

Diş ağrısı hayatın belirli dönemlerinde birçok kişinin başına gelebilecek olumsuz durumlardan bir tanesidir. Birçok insan hayatında uzun süre boyunca diş ağrısının ne olduğunu bile bilmeyebilir, ancak bir o kadar çok kişi de dişlerinden ya da diş etlerinden kaynaklanan çeşitli etkenlerden dolayı oldukça şiddetli diş ağrısına maruz kalmış olabilir. Diş ağrısı yaşanması durumunda bu konuda uzman olan bir doktora gidene kadar evde uygulanabilecek bazı yöntemlerle diş ağrısını azaltmak ya da geçici bir süreliğin tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Diş ağrısı için evde yapılabilecek uygulamaların neler olduğundan bahsetmeden önce dişlerin neden ağrıya sebep olduğunu belirtelim.

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş ağrısının en önemli sebeplerinden birisi oldukça hassas olan diş minesinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan aşınmalardır. Diş minesindeki bu aşınmalar farklı hassasiyetlerde diş ağrılarına neden olabilir. Ayrıca diş eti hastalıkları ve diş çürükleri de şiddetli diş ağrılarına yol açabilir. Bunun dışında diş ağrısı çeken kişilerin dişlerinde meydana gelen ağrıların sebebi yirmilik dişlerin bulunduğu konum ve düzensiz gelişimi olabilir. Tabi ki sinizüt başta olmak üzere ağız içerisinde olmayan ancak dişleri direkt olarak etkileyen önemli rahatsızlıklar da diş ağrılarına neden olabilir.

Diş Ağrısı İçin Evde Yapılabilecek Uygulamalar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş ağrıları için evde yapılabilecek küçük uygulamalar ile büyük acılara neden olan diş ağrılarından kurtulmak mümkündür. Ancak diş ağrısını geçirmek için öncelikli olarak ağrıyan dişin durumu hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Çünkü çürük olan dişlerin neden olduğu ağrıların geçirilmesi için ve dolgulu ya da kaplama olan dişlerin neden olduğu ağrıları geçirmek için yapılabilecek uygulamalar farklıdır.

Diş Ağrısının Kaynaklandığı Sebepler

Diş ağrısı dişin çürük olmasından kaynaklanıyorsa ve eğer o dişe daha önce dolgu yapılmamışsa ağrıdan kurtulmak için yapılabilecek ilk işlem dişlerin yavaş bir şekilde fırçalanmasıdır. Çünkü fırçalama sırasında çürüğe neden olan bir besin varsa, kısa sürede besin çürükten kurtulmuş olur. Eğer çürük üzerindeki besin gözle görülebiliyorsa kürdan yardımı ile de besin diş üzerinden çıkartılabilir. Tuzlu su ile kısa bir süre gargara yapmak da çürükten kaynaklanan diş ağrılarını geçirebilir. Son olarak çürük diş ağrısı için bir iki diş ezilmiş sarımsağı diş üzerinde bekletmenin de iltihabın ortadan kalkmasını ve ağrıdan kurtulmayı sağlayabileceğini belirtelim.

Ağrı Yapan Dişe Göre Tedavi

Eğer ağrı yapan diş dolgulu bir dişse ya da kaplama yapılan bir dişse yukarıdaki yöntemler ağrının geçmesi için faydalı olmayabilir. Mantık olarak aynı işlemler dolgulu ve kaplamalı dişler için de uygulanabilir ancak bu dişlere direkt olarak ulaşmak mümkün olmadığı için yapılacak uygulamaların etkisi uzunca bir süre alabilir. Bu yüzden kaplama ve dolgu olan dişlerin neden olduğu ağrılarda ilk olarak ilgili bölgeye dışarıdan soğuk uygulama yapılabilir. Aynı şekilde soğuk su ile kısa bir süre gargara da yapılabilir. Buna rağmen halen dişte ağrı devam ediyorsa, diş ağrısı için ayrı özelliğe sahip olan ağrı kesici alınabilir.

  Hizmet Detayları

Deneyimli İçerik Örneği

Avokadonun Faydaları

Tropikal meyveler arasında avokado en popüler olanlardan biridir. Meksika, Guam ve Orta Amerika kökenli bir meyvedir. Avokadonun pek çok çeşidi de mevcuttur. Avokadonun popülerliğinde en büyük pay sağladığı yararlardır. Avokadonun faydaları oldukça fazla… Bu tropikal meyve, ağaçta yetişen bir meyve türüdür.

Bu meyve, diğer bir adıyla tereyağı meyvesi olarak da bilinmektedir. İnsan sağlığı üzerinde çok büyük faydaları olmakla birlikte cilt sağlığı ve cilt güzelliği açısından da yarar sağlamaktadır. Vitamin ve mineral bakımından tam bir kaynaktır.

Avokado Nasıl Bir Meyve?

Avokado, C vitamini, E vitamini, K vitamini içermektedir. Bunun yanı sıra; B1, B6, B3, B2, B5 vitaminleri açısından da zengindir. Potasyum, magnezyum, bakır, fosfor, demir, çinko ve manganez mineralleri içermektedir. Beta-karoten, omega-3 yağ asitleri bakımından da bir kaynak olduğu belirtilmelidir.

Avokado, bir lif kaynağıdır. Az miktarda şeker içerir. Ortalama bir avokado yaklaşık olarak 250 kalori eder. Bu kalorinin % 75 oranından fazlası iyi yağlardan meydana gelir. Büyük bir lif kaynağı olarak tek bir porsiyon günlük ihtiyacın % 40 oranından fazlasını sağlayabilmektedir.

Avokado, genellikle çiğ olarak tüketilen bir meyvedir. Salatalarda kullanımı yaygındır. Avokado '' Süper Yiyecek '' olarak kabul edilmektedir. Vitaminler, mineraller ve çeşitli besinler bakımından zengin olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Avokadonun Cilt Sağlığına Faydaları

Cilt sağlığı ve cilt güzelliği denilince avokado önemli bir yere sahiptir.

 • İçerdiği C ve E vitaminiyle ciltteki dokuların büyümesi ve aynı zamanda dokuların onarımını sağlar.
 • Avokadoda bulunan yüksek orandaki lutein ve zeaksantinin sayesinde ciltteki yaraların iyileşmesinde artışlar olur. Yani; yaralar daha hızlı bir şekilde iyileşir.
 • Hücrelerin sağlıklı olmasını sağlar.
 • Cildin nem oranının dengelenmesine katkı sağlar.
 • Akne, sivilce, yanık ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının iyileşmesini sağlar. Bu hasarlı alanların yenilenmesini hızlandırır.
 • Avokado, anti-aging özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde ciltteki kırışıklıkları azaltır. Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele eder.
 • Ciltteki ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlar.
 • Kuru ciltlerin nemlendirilmesinde etkilidir.

Avokado ayrıca cilt dostu bir meyvedir. Bu meyve ile pek çok cilt maskesi yapılmaktadır.

Avokadonun Saçlara Faydası

Avokado, saçlar için de oldukça yararlıdır.

 • Saçların uzamasını destekler.
 • Saç dökülmelerinin büyük ölçüde önler.
 • Kuru ve yıpranmış saçları onarır.
 • Saç köklerinin nemlenmesini sağlar.
 • Kıvırcık, aşırı kabarık ve inatçı saçların yatışmasını ve kolay şekil almasını sağlar.
 • Saç sağlığını korur.

Avokado ile yapılan maskeler saçlar üzerinde ciddi olumlu etkilere sahiptir.

Avokadoyla Kalp Sağlığı

Avokado, beta-sitosterol içerir. Bu içeriğiyle kolesterol düzeylerinin korunmasını sağlar. Sağlıklı kalp için avokado önerilmektedir. Yapılan deneylerde bu meyvenin kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini ortaya koymuştur.

Sindirim Kolaylaştırıcı

Bağırsakları rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Zira avokado çözünür ve çözünmeyen lifler içerir. Bu lifler, sindirim için çok önemlidir. Bu lifler, dışkıları toplarlar ve bağırsaklar yoluyla gıdaların pürüzsüz geçişini sağlamaya yardım ederler.

Bu özelliğiyle sindirime etki eder. Sindirim sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Aynı zamanda mideyi ve sindirim sularının uyarılmasını sağlarlar. Böylece besinler hem etkili hem de hızlı bir şekilde emilir. Bunların yanı sıra; ishal ve kabızlık gibi sorunlarında azalmasında büyük etkisi vardır.

Görme Duyusunu Geliştirir

İçerdiği zeaksantin ve lutein ile gözlerde meydana gelen kataraktlar, yaşa bağlı olarak gelişen göz rahatsızlıklar ve maküler dejenerasyona karşı gözleri korur. Sayılan u rahatsızlıklar genellikle gözlerin dokusunda biriken serbest radikallerden kaynaklanır. Avokadoda bulunan özel karotenoidlerin antioksidan aktivitesi be serbest radikallerin tüm etkilerini nötralize eder.

Karaciğeri Korur

Karaciğerde meydana gelen hasarların azaltılmasında oldukça etkilidir. Avokado, karaciğer sağlığının korunmasında gerekli olan bazı organik bileşiklere sahip bir meyvedir. Dolayısıyla bu özellikleriyle karaciğer sağlığının iyileştirilmesine yardım eder.

Böbrek Sağlığı

Kronik böbrek hastalıklarında diyet ayrı bir önemdedir. Diyet, bu tip hastalarda sıvı ve mineral dengesinin korunmasında etkili rol oynar. Avokado, zengin bir potasyum kaynağıdır. Potasyum, organlar ve hücreler için kimyasal kanallardaki sıvı dengesinin korunması için gereklidir.

Kötü Nefesi Önler

Avokado, siyatroz sindirim sağlığını iyileştirir ve ortadan kaldırır. Avokadolarda bulunan antioksidan flavonoidler ve antibakteriyeller ağız kokusuna sebebiyet verecek bakterilerin ölmesini sağlar. Böylece kötü ağız kokusu da ortadan kalkar.

Yüksek Potasyum

Yukarıda da bahsedildiği gibi avokado, yüksek potasyum içermektedir. Yüksek potasyum seviyesi hipertansiyonla mücadele etmede çok etkilidir. Bu açıdan avokado bu mücadele de oldukça güçlü bir meyvedir. Kan damarlarındaki gerginlik azalır. Buna bağlı olarak kan basıncı düzenlenir. Bu da pıhtılaşma, felç ve kalp krizi riskini de önemli ölçüde azaltır.

K Vitamini

K vitamini eksikliği çok yaygın olarak görülen bir durum değildir. Ancak; buna karşın yeni doğanlar da bu durum sıklıkla görülebilmektedir. Bu durum annenin hamilelik boyunca yeterli K vitamini almamasından kaynaklanır. Avokado, çok yüksek miktarlarda K vitamini içeren bir meyvedir. Eğer yeteri kadar avokado tüketilirse K vitamini ihtiyacının karşılanması mümkün olur.

  Hizmet Detayları

Uzman İçerik Örneği

Avokadonun Faydaları

Kökeni Orta Meksika olan avokado, defnegiller familyasının bir üyesidir. 'Timsah Armudu' olarak da bilinen bu meyve, yapı olarak armuda benzerliği nedeniyle bu adla anılabiliyor. Ticari değeri olan bu meyvenin Akdeniz iklimini sevmesinden ötürü, genellikle dünya üzerinde Akdeniz ikliminin hâkim olduğu yerlerde yetiştirilmektedir. Bu yazımızda sizlere avokadonun besin değerlerinden ve faydalarından detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Avokado Hangi Vitaminleri İçerir?

Avokado vitaminler bakımından zengin sayılabilecek bir meyvedir. A, B6, C, K, E vitaminlerini içeren meyvenin mineraller yönünden de bir hayli gelişmiş bir içeriği bulunduğunu söyleyebiliriz. Avokadonun cilde faydaları konusunda yapılan çalışmalar bizlere meyvenin mineral zenginliği sebebiyle cilde birçok yararı olduğunu gösteriyor.

Avokadonun yapısı genellikle doymamış yağlardan oluşmaktadır. Avokado kalori hesabını merak edenler için, meyvenin 100 gramda yaklaşık 165 kalori içeriyor.

Karın yağlarının yakılmasında önemli bir besin maddesi olarak kullanılan meyve, diyetlerde avokado ne kadar tüketilmeli sorusuyla sık sık yer almaktadır. Bu yüzden diyetinizde günlük bir orta boy avokadoya yer vermeniz, avokado ne kadar yenmeli sorusunun cevabıdır diyebiliriz. Böylelikle 250 kalori ve 23 gram yağ ile günlük besin ihtiyacınızın bir kısmını avokadodan karşılamış olursunuz.

Avokado faydaları arasında birçok olumlu etken bulunduğu görülmektedir. Bunlar ise;

 • Avokado kansızlığı önler.
 • Avokado küçük çocukların ve hamile bayanlar avokado tarifleri ile beslenmelerine katkıda bulunabilirler.
 • Avokadonun içerdiği mineraller hücre yenilenmesini hızlandırır. Bu yüzden cildi yaşlanmaya karşı koruyan bir etkiye sahiptir.
 • Üreme sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağladığından, avokado cinsel faydaları nedeniyle kullanılabilir.
 • Avokado yağının nemlendirici özelliği sedef ve egzama gibi sorunlara yararlıdır.
 • Kolesterolü dengeleyici özelliği bulunan avokado çekirdeği aynı zamanda tansiyonu da düzenler.
 • Zararlı toksinleri vücuttan atmaya yardımcıdır.

Tüm bu faydaları, avokadonun son derece etkili bir besin maddesi olmasını sağlamaktadır.

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt maskeleri arasında çok sıklıkla kullanılan bir maske türü olan avokado maskesi hemen hemen her cilt tipine yararlarıyla bilinmektedir.

Avokado yüz maskesi faydaları başında, cildin derinlemesine nemlendirmesi geliyor. Kuruluktan kaynaklı kırışıklıkların önlenmesinin yanı sıra, cildi yumuşatan bir etkisi de vardır.

Öncelikle avokado maskesi sivilce için bir kür tarifi verecek olursak, yüz ve boyun bölgenizde bu maskeyi kullanabilirsiniz. 2 yemek kaşığı avokado, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 yemek kaşığı balı püre haline gelecek şekilde karıştırın ve sivilceli bölgelerinize sürün. 10 dakika beklettiğiniz kürü ılık suyla temizleyin. Düzenli kullanılan bu karma ciltler için avokado maskesi kürü sivilcelerinizi gözle görülür şekilde azaltacaktır.

Avokado çekirdeği cilt maskesi tarifimizde 1 avokado çekirdeğini güneşte kurutun ve toz hakine getirdikten sonra yarım muz ile karıştırın. Püre kıvamına getirdiğiniz karışımı göz çevresi haricinde cildinize uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Avokado maskesi süslü saçlara canlılık katacak bir maskedir. Süt, muz ve avokadoyu püre haline getireceğiniz bu avokado maskesi saç karışımı saçlarınıza güçlü bir ışıltı sağlayacak. Ayrıca kepek ve saç derisi kaşıntısı gibi problemlerde bu kürü saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız.

Bir Avokado Ağacı Ne Kadar Meyve Verir?

Avokado ağacı ekiminden sonra yaklaşık 3-4 yıl sonra meyve vermeye başlayan bir ağaçtır. Avokado yetiştiriciliği karlı mıdır sorusuna, bu meyvenin ticari değerinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Avokado Akdeniz iklimini seven bir meyve olduğundan, avokado nerede yetişir Türkiye için meyvenin Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Antalya ve çevresinde yetişmesi söz konusu olacaktır.

Aşısız avokado meyve verir mi sorusunu ele aldığımız zaman, çekirdekten avokadoyu çimlendirmenin mümkün olduğunu görüyoruz. Fakat avokado aşılanmadan meyve verir mi konusunda dikkat edilmesi gereken nokta, çimlendirilen avokadonun melez bir ürün olup olmadığıdır. Bu durumda avokado ağacı fiyatı araştırması yapanların melezlenmemiş bir ağaç almalarını tavsiye ediyoruz.

Avokado ağacı saksıda yetişir mi sorusunu merak edenler çoktur. Akdeniz iklimini seven avokado için uygun şartları sağlarsanız, avokado ağacını saksıda yetiştirebilirsiniz. Uygun ortam sağlanırsa, evde avokado meyve verir mi sorusunun cevabının da evet olacağı görülüyor.

Avokado Besin Değerleri

Avokado besin değerleri açısından ve mineraller açısından zengin bir kaynaktır. Avokado besin değeri fitekran konusunda yapılan araştırmalarda magnezyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, sodyum, demir gibi minerallerin avokadoda bolca bulunduğunu ortaya koyuyor.

Avokado diyette yenir mi ve yenirse kilo vermeye yardımcı olur mu sorularının cevaplarını merak edenler için, karın yağlarını eriten etkisiyle avokado kilo vermeye yardımcıdır. Diyetlerinizde avokado tarifleri kullanabilir, beslenmenize ek bir besin değeri olarak katkı sağlamasını tercih edebilirsiniz. Bu yüzden avokado kilo aldırır mı konusunda, aşırı tüketilmesi durumunda kilo almanız söz konusu olabiliyor.

1 avokado kaç gramdır ve kalori değeri nedir merak edilen konuların başında yer alıyor. Bunun için genellikle bir avokado 200-250 gram ağırlığa sahip olabilir. Günlük avokado ne kadar tüketilmeli için yarım avokadonun uygun olduğunu ve beslenmenize 200 kalori katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.

Avokado sert bir kabuk, hafif yumuşak sarımsı krem rengi bir iç kısım ve çekirdek bulunmaktadır. Avokado nasıl yenir konusunda, tam olgunlaşmış bir avokadonun içindeki sarımsı krem rengi bölümü kabuğundan kaşıkla ayırarak yiyebilirsiniz. Bu kısmı salatalarda, omletlerde veya diğer besin gruplarının yanına tüketebilirsiniz.

Avokado Bebekler İçin Faydaları

Avokadonun yararlarını listelediğimiz daha önceki bir başlıkta, avokadonun bebekler için önemli besin kaynaklarından birisi olduğunu belirtmiştik. Bu yüzden bebeklere avokado kahvaltı öğünleri hazırlayarak, onların beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Hamilelikten başlayarak bebeğinizin beslenmesinde kullanabileceğiniz avokado, bebeğinizin gelişimine katkıda bulunacaktır. Avokadonun bebeklere olan yararlarına değinecek olursak;

 • Bebeklerde sindirim sistemini koruyan bir etkiye sahiptir.
 • Kabızlık tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden avokado bebeklerde kabızlık yapar mı sorusuna hayır cevabı verebiliriz.
 • Yüksek besin değerleri bebeklerde uzun süre tokluk hissi yaratır.
 • Bebeklerin göz sağlığını olumlu yönde etkiler.
 • Bebeklerin bağışıklık sistemini korur ve güçlenmesine yardımcı olur.
 • Anti bakteriyel özelliklidir.
 • Alerjilerden ve enfeksiyonlardan korur. Avokado bebeklerde alerji yapar mı konusunda, bebeklerin doktor kontrolünden geçmeleri tavsiye edilmektedir.
 • Zihinsel ve fiziksel gelişimi destekler.

Bu faydaları nedeniyle bebeğinizin beslenmesinde avokadoya yer vermeniz büyük bir önem taşıyor.

Bebekler İçin Avokadolu Kahvaltı Tarifi

Ticari değere sahip olması nedeniyle avokado fiyat endeksinin sürekli değiştiğini söyleyebiliriz. Fakat bebekler için avokadolu kahvaltı tarifi çeşitlerinin birden fazla yararı olduğundan, bebeğinize kahvaltı ve ara öğünlerde bu meyveyi vermeniz önem taşıyor.

Bu tariflerden iki tanesine değinirsek, bebeklere avokado muz kahvaltı tarifinde 1 adet muz ve çeyrek avokadoyu püre haline getirmelisiniz. Bu karışımı anne sütüyle veya devam sütüyle seyrelttikten sonra bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bir diğer tarif, yoğurtlu avokado bebek kahvaltısı tarifidir. Yarım avokado ve yarım çay bardağı yoğurtla hazırlayacağınız bu mama, bebeğinize ek bir besin takviyesi olacaktır. Katı gıdalara başlamayan bebeklere bu mamayı sütle seyrelterek verebilirsiniz.

Bebeklere avokado zararları konusunda kanıtlanmış çalışmalar bulunmuyor. Fakat bebeğinize bu besin maddesini verecekseniz, doktor kontrolünde başlamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü avokadonun içeriğindeki besin maddelerine kimi çocukların alerjik reaksiyon göstermeleri söz konusu olabiliyor.

Avokadonun Cilde Faydaları

Avokadonun cilde birçok faydası bulunmaktadır. Avokadonun cilde faydaları konusunu daha detaylı olarak ele alırsak;

 • Anti-Aging etkisi sayesinde cildi yaşlanmanın etkilerine karşı korur.
 • Egzama, akne, sedef ve sivilce gibi oluşumların etkilerinin azaltılmasını sağlar.
 • İçeriğindeki sağlıklı yağlar avokado maskesi yüze uygulandığında cildinizi nemlendirir.
 • Ciltteki ölü deriyi temizler.
 • Dış etkenlerden cildi korur.
 • Cildin yağ oranını dengeler.

Avokado yüz maskesi faydaları konusuna değindikten sonra, uygulayabileceğiniz bazı cilt maskelerini de yine bu başlık altında ele alabiliriz.

Peeling etkisine sahip olan avokado yüz maskesi tarifi için 2 yemek kaşığı avokado, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı portakal kullanmalısınız. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık suyla temizlediğiniz bu karışım avokado leke maskesi olarak da kullanılabilir.

Avokado çekirdeği cilt maskesi tariflerinde avokado çekirdeğini toz haline getirerek kullanabilirsiniz. Avokado çekirdeği cilt maskesi yapmak için öncelikle avokado çekirdeğini birkaç gün süreyle güneşte kurutmalısınız. Ardından blenderda toz haline getirdiğiniz çekirdeği peeling etkisi için öğütülmüş kahveyle karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Sivilcelere karşı avokado çekirdeği cilt maskesi yapacaksanız, toz haline getirdiğiniz çekirdeği çay ağacı yağıyla karıştırmalı ve sivilceli bölgelerinize sürmelisiniz. 5-6 dakika sonra cildinizi ılık suyla temizleyerek arındırabilirsiniz.

  Hizmet Detayları

Standart İçerik Örneği

Avokadonun Faydaları

Avokado, dünyanın geri kalanına Orta Meksika'dan yayılmış, defnegiller familyasından olan ağacın meyvesidir. Şekli bir armuda benzeyen avokado görüntüsünden dolayı Timsah Armudu adıyla da anılır.

Meyvenin etli kısmı kreme benzer açık bir renktedir ve orta kısmında büyükçe bir bilyeye benzeyen kahverengimsi bir çekirdeğe sahiptir. Meyveleri tatlı değildir, salatalarda tüketenler tadını salatalığa yakın bulurlar.

Bütün sıcak iklimlerde yetiştirilmesi mümkündür. Ülkemizde Akdeniz ve Doğu Karadeniz bölgelerinde de yaygın olarak yetiştirilir. Günümüzde diyetlerin vazgeçilmez bir parçası olan avokado, salatalarda ve püre haline getirildiğinde diğer yiyeceklerin yanı sırada kullanılabilir. Ülkemizde halk arasında Amerikan armudu olarak da bilinir.

Vitamin Deposu Tropikal Meyve

Ülkemizde de tarımı ve kullanımı yeni yeni yaygınlaşan ve mutfak kültürünün bir parçası haline gelen avokadonun faydaları saymakla bitmez. Yağ oranı bakımından oldukça zengin olan avokado, kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir, fosfor ve çinko da barındırır.

Bunların yanı sıra folik asit, B5 ve B6 vitaminleri ile A, C, E ve K vitaminleri bakımından da çeşitliliğe sahiptir. Avokado sindirim sistemini olumlu etkileyen çok fazla yararlı lif de içerir. Bunca vitamin ve minerale sahip olan meyve, pek çok hastalığın da yardımcı tedavisinde öneriliyor. Diyetisyenler tarafından da diyetlere belirli miktarlarda eklenerek kişinin kilo vermesine yardımcı olur. Vejetaryen beslenmede sandviçlerde et yerine de kullanılabilir.

Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

Avokado, sahip olduğu B6 vitamini ile hamilelik dönemindeki kadınlarda sabah bulantılarını önlemeye oldukça yardımcı olur. Ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltır, kırışıklık artışını önler. Potasyum içeren avokado, böbrek rahatsızlıklarına da iyi gelir, gelecekte oluşacak böbrek rahatsızlıklarını önler. Cilde iyi gelen ve yaşlanmayı geciktiren avokado, içerdiği zengin yağlar sayesinde kuru ve yıpranmış saçları da onarır.

Mide rahatsızlıklarını, ağrılarını ve sebep olduğu ağız kokusunu büyük oranda önler. Tüm bunların yanında belki de günümüzde en yaygın olan hastalık olan kanseri önlemekte de yararlıdır. Yine önemli ölçüde antioksidan içerir. Olgun avokadolar günümüzde el ve yüz kremi yapımında da kullanılmaktadır. Kozmetik alanında, kısa sürede kullanıcılar tarafından benimsenen meyve ile evde kendi kreminizi de yapabilirsiniz.

Avokado Herkes İçin Faydalı Olmayabilir

İnsanlar için bu denli faydalı olan meyve, can dostlarımız için tehlike arz edebilir. Ağacın yaprakları, meyvesinin kendisi ve kabuğu, hatta tohumları köpekler, kediler, balık ve atlar için zehirlidir. Özellikle uzun süre maruz kalan atlarda kolik hastalığına sebep olabilir, tedavi edilmezse ölümcüldür.

Yukarıda saydığımız canlılar gibi bazı insanların da avokadoya alerjisi olabilir. Ağacın polenine ya da direkt meyvesine alerjiniz olabilir. Bu durumda meyveyi tüketmemeye, içeren kozmetikleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Alerjiniz olduğunu meyveyi az bir miktarda bile tükettiğinizde cildinizde hissettiğiniz kaşıntı, döküntü ve kızarıklıktan, midenizde oluşan kramplardan ve ağrıdan anlayabilirsiniz.

  Hizmet Detayları

Hazır Makale Örneği

İnstagram'da Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagram'da çekiliş yapmak farklı markaların ve tanınmış insanların bilinirliğini ve etkileşimini arttırmak doğrultusunda yapılır.


Çekiliş getirisinin iyi olması için dikkat etmeniz gereken bir kaç konu var.

Çekiliş Amacı

Takipçi mi kazanmak istiyorsunuz? İzlenme arttırmak mı? Daha fazla satış yapmak mı? Web sitenizin görünümünü mü arttırmak? Bunlar gibi bir kaç amaç daha belirleyip bu yönde hareket etmelisiniz.

Ödül Belirleme

Katılımı etkili hale getirmek için güzel ve ilgi çekici bir ödül belirlemeniz gerekmektedir. Kendi işiniz ile ilgili hediye ve kişiye özel indirim kuponları verebilirsiniz. Ödül ne kadar büyük ve ilgi çekici olursa katılımlar ve etkileşimler çok daha fazla olacaktır.

Çekiliş İçin Katılım Koşulları

Basit katılım koşulları tüketiciler için her zaman daha cazip gelir. Çok işlemli koşullar etkileşimi azalttığı biliniyor.

Katılmak için bir kaç adım koymanız yeterlidir. Bunun için etkileşimi arttırmak istediğiniz sayfaları veya kişileri gönderi altına etiketlemek ve takip etmelerini istenmektedir.

Bir diğer seçenek yorum kısmına takipçilerin sahte olmadan bir hesap etiketlemek istenmektedir. Bu yöntemler gönderinin keşfet kısmında daha fazla tüketiciyle buluşmasını sağlıyor.

Çekiliş Süreci

Çekiliş süresi fazla tutulduğu taktirde tüketiciler sıkılıp etkileşimlerini geri çekebilir. Bu da etkileşimin fazla azalmasına neden olur. İyi bir sonuç için 1-3 gün ideal olacaktır.

En Önemli Ve Son Adım Çekiliş Tanıtımı

Gönderi tanıtımını yapmak daha fazla tüketicinin size ulaşmasını sağlayacaktır. Farklı sosyal medya hesaplarınız ve bir Web siteniz var ise bu çekilişi o mecralarda da paylaşmanız etkileşimini arttırır.

Çekiliş tarihinizi ne ödül vereceğinizi ve katılım koşullarını açıklama kısmına yazmalısınız. Bu çekilişin nerede geçerli olacağını belirtin. İnstagram üzerinde yapıyorsanız hikaye ve öne çıkarılan kısmım da paylaşmak etkileşimi arttırır.

Etiket Kullanımı;

Gönderi etkileşimini arttırmasını sağlar. Çekiliş konusu ve benzer nitelikli etiket kullanımı fazla kitlelere sizi ulaştırır.

Çekilişinizin adaletli olması gerekir. Bunun için güvenilir bir internet sitesi üzerinde çekiliş yapmalısınız.

Çekiliş Sonucu Belirleme;

Çekiliş yapılırken canlı yayın açabilirsiniz. Çekiliş bittikten sonra ekran görüntüsü ile destekleyip kimin kazandığını açıklamalarınız. Kazananı hikayenize etiketleyip ekleyin.

Çekiliş İle İlgili;

Ara ara çekilişler düzenlemek sayfanızı büyütmeniz ve etkileşimlerinizi arttırmanız için iyi bir seçenektir. Bu çekilişleri doğru hedefler koyarak yapmak, kendinize ve sayfanıza göre düzenlemek sizin ile ilgili aynı düşünce ve görüşte olan kitleyi kendinize çeker.

Çekilişler Yasal Mı?

Karşılığı nakit olmayan çekilişle için Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden izin almak gerekiyor. Nakit olan çekilişler İdareye aittir ve yazılı izin almak gerekir. Sponsorluk ile yapılan çekilişlerde bir kazanç elde ediliyorsa haksız rekabet ve aldatıcı reklam konularında ihlal durumu yaşanabileceği biliniyor.

Çekilişi düzenleyenler kişiler veya markalar bu konuda dikkat etmeli ve buna bağlı hareket etmelidirler.

Hazır Makale Örneği Nasıl Görünür? (Office Word Görüntüsü)

Hazır makale örneği

Hazır Makale Örneği İndir (Office Word Docx Formatında)

Hazır makale örnek dosyasını indirip incelemek için "Hazır makale indir" bağlantısını tıklayınız.

  Hizmet Detayları