En Yaratıcı 5 Ücretsiz Adobe Uygulaması

Bilgisayar kullanıcılarının çok yakından tanıdığı ve sürekli olarak yazılımlarından yararlandığı şirketlerden birisi şüphesiz Adobe'dir. Özellikle de bilgisayar yazılımı konusunda merakı olan ve farklı konularda üretken olma özelliğine sahip olan kişiler Adobe'nin farklı amaçlar için hazırlanan yazılımlarından devamlı olarak yararlanmaktadır. Creative Suit, Device Central, Captivate ve Fireworks Adobe'nin uzun yıllardan bu yana bu sektöre kattığı önemli yazılımlardan sadece birkaç tanesidir.

İçinde bulunduğumuz zamana kadar birçok bilgisayar kullanıcısı Adobe yazılımlarının ne kadar önemli ve faydalı olduğunun farkında olsa da bu yazılımları kullanma konusunda çok da girişken olamıyordu. Çünkü bu sektörde olan birçok yazılım gibi, Adobe yazılımları da fiyat olarak kullanıcılarının yüzünü güldürmüyordu. Ancak özellikle son zamanlarda Adobe'nin de farklı amaçlar için kullanılan ücretsiz yazılımlarının olduğunu belirtmek gerekiyor. Sizlerde bilgisayar kullanmayı seviyor ve kendinizi yazılım konusunda geliştirmek istiyorsanız Adobe'nin en yaratıcı 5 uygulamasından ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

1- Adobe Color

Adobe'nin bilgisayar meraklılarına ücretsiz olarak sunduğu yazılımlardan birisi Adobe Color uygulamasıdır. Amatör olarak tema oluşturmak isteyen kişilerin rahatlıkla kullanabileceği uygulama sayesinde farklı renk ve desenlerde tema oluşturulabilir. Uygulamanın en önemli özelliği ise renk yakalama konusunda sağladığı kolaylıktır. Tema oluşturmak için özenli bir şekilde yapılması gereken renk bulma işlemi, Adobe Color sayesinde otomatik olarak yapılabiliyor. Uygulama, web, Android ve İos platformlarından ücretsiz olarak indirilip rahatlıkla kullanılabiliyor.

2- Adobe Spark Suite

Web ve İos platformlarında ücretsiz olarak kullanılabilen Adobe Spark Suite uygulaması rahatlıkla video ve grafik oluşturmaya olanak tanıyan önemli yazılımlardan birisidir. Adobe'nin paket yazılımlarından birisi olan Adobe Spark Suite içerisinde Spark Video, Spark Post ve Spark Page uygulamaları bulunuyor. Görsel olarak doküman hazırlama konusunda herhangi bir bilgisi olmayan kullanıcılar bile bu paket sayesinde harika işler çıkarabilir.

3- Adobe Photoshop Fix

Photoshop Fix uygulaması sadece İos işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen ücretsiz Adobe yazılımlarından birisidir. Photoshop Fix uygulaması sayesinde mobil cihazların ön kamerasından yararlanılarak çekilen fotoğraflarda istenilen düzenlemeler ve değişiklikler kolaylıkla yapılabiliyor. Işık ve karartma gibi birbirinden farklı efektler ve çeşitli renklendirme araçları gibi fotoğraflarınızı oldukça eğlenceli bir duruma getirebilecek olan onlarca özellik Adobe Photoshop Fix sayesinde ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

4- Adobe CS2

Adobe'nin uzun yıllar öncesine dayanan önemli yazılımlarından birisi olan CS2, bilgisayar kullanıcılarının fotoğraflar üzerinde profesyonel olarak değişiklikler yapmasına olanak tanıyor. Adobe'nin bu yazılımından yararlanmak için üyelik ve kimlik doğrulaması işlemlerinin yapılması gerekiyor. GoLive, Acrobat 3D, Incopy CS2 ve Premier Pro 2 gibi kullanıcıların birçok düzenlemeyi rahatlıkla yapmalarına olanak tanıyan uygulamaların tamamı ve çok daha fazlası da CS2 içerisinde yer alıyor.

5- Photoshop Mix v2.0

Photoshop Mix v2.0, Adobe'nin fotoğraflar üzerinde düzenleme yapılmasına olanak tanıyan ücretsiz uygulamalarından birisidir. Uygulama sayesinde fotoğraflardaki istenen alanlar kesilip, farklı fotoğraflar içerisine kısa sürede yerleştirilebiliyor. Bunun dışında çeşitli özel efektler de uygulamanın özelliklerindendir. Uygulama Android ve İos cihazlar üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.